Koniec PiTolenia!

Koniec PiTolenia!

2 Maja 2016 odbył się happening partii KORWiN oddział Sosnowiec, przed urzędem skarbowym w Sosnowcu.

„Podatek dochodowy, jest bardzo złym podatkiem. Po pierwsze zmusza wszystkich obywateli do tłumaczenia się Urzędnikom, skąd mają pieniądze.
Gdy w Stanach Zjednoczonych wprowadzano podatek dochodowy, był to jeden z głównych argumentów stawianych, przez protestujących przedsiębiorców – jak to jest możliwe aby urzędnik znał stan finansów naszych przedsiębiorstw, to może prowadzić do wielu nadużyć, dane mogą służyć do prowadzenia nieczystych interesów przez urzędników.

Podatek dochodowy jest również karą za pracę – bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy pracujemy 10 razy wydajniej, to płacimy dziesięciokrotnie większy podatek a przy skali progresywnej – jeszcze więcej Taka konstrukcja podatkowa zniechęca do wytężonej, wydajnej pracy.

Podatek dochodowy jest również szalenie nieefektywny, gdyż koszt jego pobierania jest bardzo duży. Każdy obywatel musi się rozliczyć, do czego potrzeba masę urzędników, którzy wykonują bardzo dobrze, sumiennie nikomu nie potrzebną pracę.

Podatek dochodowy jest w swojej konstrukcji również niesamowicie głupi bo większość wpływów z podatku dochodowego stanowią przychody, z tak zwanego sektora publicznego. Państwo płaci emerytom, rencistom, lekarzom, nauczycielom, strażakom, policjantom itp. pensję brutto, po czym zabiera sobie podatek a następnie każe się z niego jeszcze rozliczać.

W związku z tym wszystkim domagamy się likwidacji podatku dochodowego, uwolnienia obywateli od zbędnej biurokracji. Uważamy, że PiTy należało by spalić, ale jako, że szanujemy pracę, która musiała zostać wykonana aby takie druki stworzyć, postanowiliśmy zrobić z nich symbolicznie, rzeczy, które jeszcze komuś mogą się przydać i tak powstał: papierowy samolot, kubeczek, koperta, piesek, gołąbek. Formularze PiT zdecydowanie dobrze nadają się do origami i w zasadzie tylko do tego.”

– mówił Dominik Charasim – Prezes Okręgu 32 Sosnowiec partii KORWiN

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *